Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon; Lazer bu 1900’lü yılların başında teori olarak ortaya

lazer epilasyon
lazer epilasyon

atıldığında epilasyon için kullanılabileceği hiç akla gelmemiştir. Lazerin 1950 yıllarındaki ilk kullanımı ile birlikte endüstri ve savaş teknolojilerinde kullanımı ön planda tutuldu. Uzun çalışmalar lazer cihazlarını ve lazerin pratik kullanımını bir yere getirdi. Bu esnada bazı araştırmacılar lazerin tıpta kullanılabileceğini fark ettiler.

Lazerler bugün diş dolgusundan, laparaskopik ameliyatlara kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Lazerin koyu renkler tarafından tutulma özelliği sayesinde epilasyon amacı ile kullanımı gerçekleşmiştir. Lazer kıl tarafından tutularak kıl köklerinde hasar yaratır. Bu sayede kalıcı epilasyon sağlanır.

Lazer Epilasyon Nedir

Lazer ışınlarının bazı etkilerinden yararlanarak yapılan epilasyona denmektedir. Lazer ışınları bir doku tarafından tutulursa ısı enerjisine dönüşmektedir. İşte bu özellikten faydalanılarak lazer epilasyon uygulamaları geliştirilmiştir.

Kılın yapısında rengini veren koyu boya maddesine melanin denir. Melanin denen bu boya maddesi ne kadar fazla ise kıl o kadar koyu olur. Kıl koyulaştıkça lazer ışınlarını tutması kolaylaşır. İnce kıllarda melanin azdır. Koyu ve kalın kıllarda ise melanin en fazladır.

Lazer ışınları cilde yoğunlaştırılmış şekilde uygulanır. Her uygulama bir saniye kadar kısa bir sürede atışlar şeklinde yapılabilir. Işınlar kılın yapısındaki melanin tarafından tutulur. Bu enerji kökte ısıya dönüşür. Isı ise kök hücrelerini tahrip eder. Lazer epilasyon uygulamalarında kıl kökünün tahribi bu sayede gerçekleşmiş olur.

Lazerler

 

Epilasyon amacıyla 3 adet lazer kullanılmaktadır. Bunlar aşağıdaki gibidir;

ALEXANDRİTE LAZERLER

Bu lazerler epilasyon için çok kullanılır. Özellikle açık tenli ve koyu kıl yapısına sahip kimselerde epilasyonda kullanılan lazerlerdir. Yüz bölgesinde tercih edilmezler. Sırt ve kollar gibi derin yerleşimli kıl olan alanlarda bu lazerin etkinliği sınırlıdır.

DİYOT LAZERLER

Bu lazerler açık ve koyu her tür ciltte uygulanabilir. Alexandrite lazerden daha derine iner. Bu nedenle yüz, kol sırt tüylerinde çok başarılı lazerlerdir. Bu lazer sistemi ile uygulama süresi biraz uzundur. Bu nedenle genelde bir klinikte hem alexandrite lazer hem diyot lazer bulundurulur.

Kayseri Lazer Epilasyon Merkezleri

Epilasyon uygulamaları sadece sağlık kuruluşları olan hastane veya tıp merkezlerinde yapılabilmektedir. Bu merkezlerde lazer öncesi doktorlar ön görüşme ile işlem yapılacak kişilere ön bilgi sunmaktadır. Bu ön bilgiler sonrasında lazer epilasyona uygun iseniz size en uygun lazer tipi ile işlem yapılmaktadır. Biz bu nedenle lazer epilasyon cihaz alt yapısında güvendiğimiz. Yani hem diyot hem de alexandrite lazerler ile işlem yapan aşağıdaki adresi önermekteyiz.

Kayseride Lazer Epilasyon İçin önerilen merkezler

ACIBADEM KAYSERİ HASTANESİ
Seyitgazi Mah. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No:1/1-A
Tel: 0352 207 44 44 (pbx)

0352 207 44 66

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir